Przeznaczenie
Przeznaczenie

Palarnia papierosów - Informacje ogólne

Kabiny dla palaczy KASOgroup to alternatywne rozwiązanie, które tworzy miejsca dla palaczy z korzyścią dla osób niepalących, pracodawców, właścicieli firm itp.

Nasze kabiny mogą być zastosowane w miejscach publicznych, np:
– Palarnia w biurach
– Palarnie w zakładach pracy
– Palarnie w zakładach pracy
– Palarnie w urzędach
– Palarnie w hotelach
– Palarnie w restauracjach
W przypadku właścicieli firm i pracodawców kabiny dla palaczy firmy KASOgroup pozwalają na widoczne oszczędności finansowe w związku ze skróceniem czasu przerwy potrzebnej pracownikowi na palenie w pracy.

Tradycyjne pomieszczenia dla palaczy nie chronią osób niepalących przed wdychaniem szkodliwych substancji, które wydobywają się na zewnątrz pomieszczenia. Kabina dla palaczy KASOgroup wyposażona jest w zestaw filtrów zapewniający doskonałą filtrację, który wychwytuje min. 99,99% zanieczyszczeń, pochłania wszelkie szkodliwe substancje: smoliste, dym nikotynowy, alergeny, kurz itp.

Nasze kabiny spełniają wymagania ustawy z dnia 8 kwietnia 2010 r. i posiadają certyfikat zgodności CE oraz atest PZH.

Oferujemy wysokiej jakości palarnie do biura, które wykonane są ze szczególną starannością i dbałością o szczegóły. Jako producent palarni jesteśmy w stanie dostosować kabinę do wymogów klienta w zakresie wielkości, przeznaczonego miejsca i kolorystyki odpowiedniej do każdego miejsca pracy.

Szklane ściany pozwalają na komfort przebywania w kabinie bez uczucia odizolowania, a transparentna konstrukcja nie ingeruje w architekturę pomieszczenia.

Palarnia papierosów w zakładzie pracy jest niezależnym urządzeniem – nie ma potrzeby podłączania jej do systemu wentylacyjnego. Wymaga jedynie podłączenia do prądu 230V.

Prawo dotyczące pomieszczeń dla palaczy

JESTEŚ WŁAŚCICIELEM LUB ZARZĄDZAJĄCYM OBIEKTEM/LOKALEM? PAMIĘTAJ!

1) palenie tytoniu w przeznaczonych do tego miejscach – KASOgroup kabiny dla palaczy – pozwoli utrzymać czystość i higienę na terenie obiektu.
2) osoby palące przed budynkiem psują jego reprezentacyjny wizerunek.
3) otoczenie budynku, firmy i toalety nie będą zaśmiecane porzuconymi niedopałkami i wolne od nieprzyjemnego zapachu.
4) posiadanie kabiny KASOgroup ma pozytywny wpływ na audity firmy.
5) całkowity zakaz palenia w firmie nie oduczy palaczy nałogu, a spowoduje, że będą oni palili w ukrytych miejscach nieświadomie stwarzając zagrożenie pożarowe.

Ustawa z dnia 8 kwietnia 2010 (Dz.U. Nr 81 poz. 529) o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej weszła w życie z dniem 15 listopada 2010 r. i wprowadziła zakaz palenia tytoniu w miejscach użyteczności publicznej.

Jednak dopuszczalne jest zainstalowanie w tych miejscach wyodrębnionych palarni – KABIN dla PALACZY.

Według ustawy PALARNIA to:
„wyodrębnione konstrukcyjnie od innych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych pomieszczenie, odpowiednio oznaczone, służące wyłącznie do palenia wyrobów tytoniowych zaopatrzone w wywiewną wentylację mechaniczną lub system filtracyjny w taki sposób, aby dym tytoniowy nie przenikał do innych pomieszczeń.”

FAQ dotyczące naszych palarni

Co to jest kabina dla palaczy?

Kabina dla palaczy – palarnia to konstrukcyjnie wydzielone, wolno stojące pomieszczenie, wyposażone w specjalny pochłaniacz i zestaw filtrów usuwający: dym, substancje szkodliwe oraz zapach powstały w czasie palenia papierosów. Co bardzo ważne nie potrzebuje podłączenia do żadnego systemu wentylacji.

Jakie są zalety z posiadania kabiny dla palaczy?

Rozwiązanie pozwalające utrzymać czystość w pomieszczeniu, a także wokół budynku. Wprowadzanie całkowitego zakazu palenia nie oduczy palaczy nałogu, a spowoduje, że będą się oni chować w różnych miejscach nieświadomie stwarzając zagrożenie pożarowe. Posiadanie nowoczesnego rozwiązania poprawia wizerunek firmy przez równe traktowanie osób palących i niepalących oraz wpływa pozytywnie na jej audity.

Dla kogo przeznaczone są kabiny?

Wbrew ogólnej opinii kabiny nie są urządzeniem wyłącznie dla palaczy. Przede wszystkim największą korzyść mają osoby niepalące. W ten sposób doczekały się rozwiązania w pełni chroniącego je przed biernym paleniem i wdychaniem dymu nikotynowego.

Jak wybrać odpowiednią kabinę?

Kabiny produkowane są w 3 podstawowych wielkościach – 4-os, 6-os, 9-os. Dodatkowo produkujemy kabiny, których kolorystyka i wielkość zależy od potrzeb klienta. Nasi konsultanci bezpłatnie przyjadą do Państwa, aby pomóc wybrać odpowiednią kabinę.

Dane kontaktowe:

KASO Tadeusz Krawczyk
ul. Dębowa 8
32-031 Mogilany
NIP: 944-000-17-29
REGON: 350469645

Dział sprzedaży:

+48 666 044 066
+48 501 333 256

Dział techniczny:

+48 501 470 998
Innowacyjna gospodarka
Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki
Informujemy, że TADEUSZ KRAWCZYK KASO realizuje projekt w ramach działania 6.1 Innowacyjna Gospodarka Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa
Unia europejska